O nas

Fundacja BTech to organizacja powstała w roku 2017 we Wrocławiu z inicjatywy osób zajmujących się informatyką. Naszym podstawowym celem jest wspieranie osób w stawianiu pierwszych kroków w branży IT.

Zobacz statut fundacji

Posiadamy wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z różnorodnymi systemami informatycznymi, a także w pracy z ludźmi z różnych środowisk i kręgów kulturowych. Nieobce są nam zawiłości losu, jakie mogą dotknąć człowieka. Podchodzimy do życia w sposób proaktywny, dlatego też zamiast biernie czekać na pojawienie się zmian, sami staramy się wprowadzać je w życie.

To, że skupiamy swoją działalność wokół rynku usług informatycznych, nie jest przypadkowe. Fakty wyglądają następująco - według raportu International Data Corporation rynek IT w Polsce w 2016 był wart aż 40 miliardów złotych. Tendencje nie są spadkowe i w 2018 roku możemy spodziewać się jeszcze lepszego wyniku. Wyraźnie pokazuje to możliwości, jakie daje praca w takim środowisku, mimo to cały czas brakuje w Polsce specjalistów z zakresu nowych technologii.

Zdajemy sobie sprawę, że w puli osób zainteresowanych zaistnieniem w branży IT jest wiele osób mających problem z uzyskaniem wykształcenia informatycznego - w tym osób niepełnosprawnych, którym dużo trudniej jest się przebić i zdobyć upragnioną pracę. Fundacja BTech chce wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom umożliwić im wejście w świat nowych technologii.

Poza zapewnieniem miejsc pracy naszym celem jest również zwiększenie świadomości ludzi niepełnosprawnych o tym, jak tak naprawdę wygląda praca w IT za pośrednictwem różnego rodzaju wykładów, szkoleń i warsztatów.